Pudła kartonowe – jak należy właściwie przechowywać opakowania z kartonu?

Opakowania kartonowe posiadają różne zastosowanie w przechowywaniu i transporcie różnych towarów. Charakteryzują się niską wagą, atrakcyjnymi kosztami i łatwością recyklingu. Mimo że karton jest trwałym materiałem, może ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci, zmiany temperatury lub nadmiernego nacisku. Aby zapewnić, że opakowania kartonowe zachowają swoją funkcjonalność, należy odpowiednio nimi zarządzać.

Kartony / pudła kartonowe - jakie powinny być warunki do przechowywania opakowań kartonowych?

Przechowywanie pustych opakowań kartonowych oferuje głównie dwie opcje. Możesz je trzymać złożone lub nie. W większości przypadków preferuje się pierwszy sposób, czyli przechowywanie kartonów w stanie złożonym. Przynosi to wiele korzyści. Po pierwsze, znacznie oszczędzasz miejsce, co przekłada się na obniżenie kosztów związanych z przechowywaniem. Po drugie, czy zdajesz sobie sprawę, że takie przechowywanie może także wydłużyć żywotność opakowań? Każdy karton ma swój okres przydatności, ponieważ istnieje ryzyko jego osłabienia w wyniku długotrwałego składania i rozkładania. Ten okres wynosi zazwyczaj około 6 miesięcy, choć może się różnić w zależności od rodzaju kartonu i jego zastosowania. Aby wydłużyć trwałość kartonów, warto wziąć pod uwagę główne czynniki wpływające na ich stan, takie jak temperatura i wilgotność.

Kartony - jak dbać o nie podczas transportu?

Zachowanie jakości opakowań kartonowych nie zależy tylko od odpowiedniego przechowywania, ale także od właściwego transportu. Przed przewozem opakowania kartonowe powinny być właściwie zabezpieczone. Kluczowe jest zabezpieczenie ich przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz lub śnieg. W tym celu warto owijać je folią stretch oraz stabilizować taśmami spinającymi. Folia nie tylko chroni przed warunkami atmosferycznymi, ale także zapobiega osiadaniu kurzu i brudu na materiale, co może zakłócić proces pakowania. Podobnie jak w magazynie, opakowania przewożone na palecie pozostają najlepszym rozwiązaniem, a dodatkowe obłożenie tekturą może zwiększyć ich stabilność.